Türkiye’de espor alanında, büyük başarılara imza atmış olan HWA Gaming (HWA), 2019 yılında ortaklık yapısının değişmesi, Orlando Carlo Calumeno ve Doğan Murat Ergin’in yönetime katılmasıyla A’dan Z’ye bir değişim sürecine girmiştir. Yenilenme ve değişimin en önemli sembolü olarak 13 yıldır HWA olan takım ismi Nisan 2019 itibariyle artık Istanbul Wild Cats (IW) olarak anılacaktır. IW, Türkiye’de espora yeni bir soluk, yeni bir bakış açısı ve tamamen farklı bir ekol olarak damgasını vurmayı hedef alırken, ilklerin takımı olan HWA’nın mirasını korumaktan da büyük onur duyacaktır.

2006 yılında kayıtlarda Türkiye’nin ilk espor kulübü olarak yerini alan HWA, günümüzde de takımın ortaklarından biri olan ve espor dünyasının duayenlerinden olarak kabul edilen Ahmet Taruz tarafından kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden itibaren hem ulusal hem de uluslararası arenada sayısız başarıya ulaşarak ilklerin ve enlerin takımı olan HWA, aynı zamanda Türkiye League of Legends (LOL) liginin de ilk şampiyonudur. Katıldığı her turnuvanın istisnasız favorisi olan HWA, 2006-2012 yılları arasında katıldığı turnuvalarda %99’luk bir başarı oranı yakalamış ve bu nedenle “Grand Plane Tree” takma adını almıştır.

Kuruluşundan bu yana 20’den fazla farklı oyunda takım kuran HWA, sadece Türkiye’de değil yurt dışındaki turnuvalarda da ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Hepsinden daha önemlisi kulüp, espor sahnesine ilk kez tanıştırdığı birçok Türk ve yabancı oyuncunun gelişimini ve eğitimini tamamladığı okul olma özelliğini taşımaktadır. Bugün en çok izlenen esporcular, en çok takip edilen yayıncılar ve bu sektörde faaliyet gösteren birçok profesyonel, HWA altyapısından yetişmiştir.

IW, HWA’dan aldığı bayrağı büyük bir şevkle espor arenasında dalgalandırmayı hedeflemektedir. IW, 2019 yılında tamamen yenilenen kadrosuyla LOL, Starcraft, PubG, Apex Legends ve Fortnite olmak üzere 5 farklı takımla yoluna devam etmektedir. Ayrıca HWA, 2019’un ilk yarısında LoL takımında bir kadın oyuncuya yer vererek Türkiye’de ilke daha imza atmıştır. Takımın öncelikli hedeflerinden bir tanesi Türk oyunculara ve kadın oyunculara pozitif ayrımcılık yaparak, ulusal ve uluslararası espor sahnelerinde onların daha fazla söz sahibi olmasını sağlamaktır.