yonetim copy.jpg

ORLANDO CARLO CALUMENO

1970 yılında dünyaya gelen Orlando Carlo Calumeno, üniversite eğitimini McGill University’de ekonomi ve finans bölümlerinde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini de Concordia University’de finans alanında tamamlamıştır.

OCC, Net Holding’de CFO ve yönetim kurulu üyesi, Merit International’da (Bulgaristan, Hırvatistan ve Karadağ) CEO ve Duran-Doğan Basım ve Ambalaj A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir.

Finans sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesi bulunan OCC, kariyerine Global Securities’de ülke müdürü ve kıdemli analist olarak başlamıştır. 1998 yılında çalışmalarını varlık yönetimi alanında yoğunlaştıran OCC, Global Asset Management, Ege Asset Management ve Finans Asset Mnagement şirketlerinde üst düzey yönetici olarak görev almıştır.

OCC, 2001 ve 2006 yılları arasında MBA öğrencilerine “Portfolio Management & Security Analysis”, “Advanced Portfolio Management”, “Finance and Banking” ve “Financial Institutions and Markets” dersler vermiştir.

Aynı zamanda dünya çapında bir koleksiyoner olan OCC, 1890-1922 dönemini kapsayan en geniş Osmanlı kartpostalları koleksiyonuna sahiptir. Sadece bununla sınırlı kalmayan “Orlando Carlo Kalumenos Collection & Archives”, Osmanlı’ya ait günlük eşyalar, halılar, gümüş objeler, tablolar ve benzeri sayısı tarihi eseri bünyesinde bulundurmaktadır. OCC aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu özelinde çalışmalarına devam eden “Birzamanlar Yayıncılık” ve “Birzamanlar Galeri”nin de sahibidir.

DOĞAN MURAT ERGİN

Takımımızın ortaklarından olan Doğan Murat Ergin 1969 yılında dünyaya gelmiştir. İşletme mezunu olan Ergin, Merit International’da CMO olarak görev yapmakta ve aynı zamanda da Ekspres Invest Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Finans sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesi bulunan Ergin, Global Menkul Değerler, UB Ulusal, Demir Invest, Unlu&Co ve ING Portföy Yönetimi gibi finansal aracılık ve varlık yönetimi şirketlerinde satış ve pazarlamadan sorumlu üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Net Holding’de 2016 yılında İş Geliştirme ve Yatırımcı ilişkileri Direktörü olan Murat Ergin,bu tarihten itibaren grupta farklı üstdüzey görevler üslanmaye devam etmiştir. Ergin,sektörde geride bıraktığı yıllarda satış gücü yönetimi, müşteri ilişkileri, geleneksel pazarlama, finansal araçların online pazarlanması, yatırımcı ilişkileri gibi birçok farklı alanda uzmanlaşmıştır. Davranışsal finans özelinde yaptığı çalışmalar sayesinde görev aldığı firmalarda finans alanına yeni bir bakış açısı kazandırmıştır.

Üç çocuk babası olan Murat Ergin tarih, felsefe, yüksek rakım yürüyüşü, gibi konulara ilgi duymaktadır. İngilizce ve almanca bilen Ergin, Finansal Planlama Derneği Kurucu Başkanıdır.

AHMET TARUZ

Takımımızın kurucusu olan Ahmet Taruz, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Taruz, ilk, orta ve lise eğitimini de doğduğu semt olan Üsküdar’da tamamlamıştır. 2000 yılında asistan olarak çalışmaya başladığı Keymar Marine Services’de geçirdiği 8 yılın sonunda genel müdürlük pozisyonuna kadar yükselmiştir.

Bu dönemde teknolojiye olan ilgisi daha da artan Taruz, Türkiye’deki ilk overclock takımı olan HWA OC takımını kurmuştur. HWA OC, dünya çapında 550 rekor kırarak sektörde hatrı sayılır bir şöhrete kavuşmuştur. Sayısı turnuvaya katılan bu takım birçok gencin teknolojiye olan ilgisinin artmasının da en önemli nedenlerinden biri olmuştur.

Taruz, 2006 yılında HWA’yı özel bir şirket olarak kurmuştur. Bu şirketin altında HWA Gaming, Hardware, Euro Cups ve HWA TV adı altında 4 farklı marka bulunmaktadır. Türkiye’deki ilk kayıtlı espor takımı olan HWA Gaming, geride kalan 13 yılda sayısız başarıya imza atmıştır.