Sektöre getireceğimiz yeni yaklaşımlarla, Türk esporunu uluslararası standartlara taşıyacak bir altyapı ve anlayışı getirmeyi planlamaktayız.

İstanbul Wild Cats (IW) olarak, Türk gençlerine gerekli platform sunulduğunda ve profesyonel destek sağlandığında, Türk esporunun uluslararası arenada hak ettiği yere daha da hızlı ulaşacağına inanmaktayız. Bu amaç ve geçmişimizden gelen bilgi birikimi ile espora gönül vermiş amatör oyuncuları profesyonel arena ile tanıştıracak, geniş tabanlı bir okul kurarak  dünya genelinde tanınan bir ekol haline geleceğiz.

Her alandaki çalışmalarımıza Türk kadınlarına daha fazla yer vererek, sadece kulübümüz değil bütün espor camiası adına önemli bir hareketin ilk adımını atıyoruz. Alanımızda cinsiyet ayrımını ortadan kaldırarak kadınları espor sektöründe söz sahibi haline getirmek ve onları daha geniş bir insan kitlesiyle buluşturmak hedeflerimizin başında geliyor. 2019 yılının ilk yarısında LoL takımı bünyemizde beş kadın oyuncuya yer vererek Dünya’da bir ilke imza attık. Bir ilke imza atarken de belirlediğimiz strateji ve vizyon doğrultusunda bizim için değerli adımlardan birini de atmış olduk. Ayrıca ilk profesyonel kadın oyuncumuzun, çıktığı ilk profesyonel maçtan galibiyetle ayrılması da takımımız için çok önemli gurur kaynağı olmuştur. Belirlediğimiz hedefler ve vizyonumuz doğrultusunda bu alandaki çabamızı arttırarak devam ettireceğiz.

IW olarak, esporun kitlelerin dikkatini her geçen gün daha fazla çekecek olan bir şov, yeni bir iletişim mecrası ve büyük bir heyecan olduğuna inanıyoruz. Erişebildiğimiz her platformda esporu daha fazla insansa ulaştırmaktan, profesyonel esporcular ile takipçileri arasındaki mesafeleri yok etmekten büyük bir heyecan ve mutluluk duyacağız.

13 yıllık tarihimiz, tecrübemiz, bilgi birikimimiz, değerlerimiz ve vizyonumuzla hedeflerimize birer birer ulaşacağımıza inanıyor, Türk esporunun Dünya’ya açılan kapısı olup küresel arenada da ses getirmeyi hedefliyoruz.